W jakich obszarach możesz pracować w JOST?

W JOST najważniejsze są relacje międzyludzkie. Szczególną rolę w ich budowaniu odgrywają projekty wymagające pełnego zaangażowania oraz ścisłej współpracy pracowników z wielu obszarów. Budowanie pozytywnych relacji powoduje, że wykonywana praca staje się przyjemna, nie nudzi się a jej rezultaty stanowią podstawę rozwoju przedsiębiorstwa oraz sukcesu zawodowego pracowników.

Centrum Zamówień

Centrum Zamówień JOST tworzą planiści materiałowi (dysponenci) oraz planiści produkcji. Zespół ściśle ze sobą współpracujących specjalistów zapewniających ciągłość produkcji poprzez terminowe realizowanie dostaw komponentów i materiałów do produkcji, dbających jednocześnie o dobre relacje z dostawcami i klientami firmy JOST.

Dział Technicznego Planowania

Innowacyjne produkty spełniające potrzeby klientów są siłą napędową firmy JOST. Nasze procesy produkcyjne i stanowiska pracy zmieniają się. Oprócz zapewnienia wsparcia technicznego dla produkcji, nasz zespół inżynierów pracuje nad optymalizacją procesów oraz doskonaleniem narzędzi produkcyjnych w dedykowanych zespołach, ściśle współpracując z innymi działami.

Produkcja

Produkcja JOST opiera się na wysokiej jakości artykułach, które gwarantują powstanie niezawodnego i bezpiecznego zarazem produktu końcowego. W procesie produkcyjnym uczestniczą pracownicy wielu specjalizacji, tj. operatorzy maszyn, monterzy, lakiernicy, spawacze, pracownicy obróbki powierzchniowej i mechanicznej.

Sprzedaż

Nawet wysokiej jakości produkty wymagają prezentacji na rynku oraz dystrybucji. Trzeba znać i zaspokajać potrzeby lokalnego rynku. Dział sprzedaży opiekuje się klientami na całym świecie oraz dba o odpowiednią prezentację naszych produktów.

Dział Zakupów

Aby sprzedawać produkty w atrakcyjnych cenach, niezbędne jest nabywanie wszelkich surowców, materiałów pomocniczych i eksploatacyjnych w możliwie niskich cenach, uwzględniając przy tym ich wysoką jakość. To jedno z kluczowych zadań kolegów z działu zakupów, którzy zapewniając dostępność materiałów, stanowią istotną część łańcucha wartości w firmie.

Logistyka

Do sukcesu firmy JOST w dużej mierze przyczyniają się pracownicy logistyki. Operatorzy wózków widłowych dbają o sprawne przyjęcie i przepływ towarów pomiędzy obszarami produkcyjnymi. Pracownicy obszaru wysyłek przygotowują i kontrolują towar kierowany do klienta. Wysoka jakość wykonywanej pracy oraz dbałość o terminową realizację zamówień są gwarantem satysfakcji klientów JOST.

IT

Postępująca cyfryzacja zauważalnie wpływa na naszą codzienną pracę. Nowe technologie ułatwiają pracę i umożliwiają – dzięki systemom ERP – zabezpieczanie i rozwój procesów biznesowych. Tymi systemami opiekują się nasi najlepsi specjaliści IT.

Dział Utrzymania Ruchu

Pracownicy działu utrzymania ruchu odpowiadają za podtrzymywanie ciągłości procesu produkcyjnego w JOST. Zespół wykwalifikowanych specjalistów podejmuje wszelkie niezbędne działania, związane z zapewnianiem pełnej sprawności maszyn - ich uruchamianiem, konserwacją oraz naprawą.

Finanse & Controlling

Pracownicy działu finansowego oraz controllingu tworzą nierozerwalny zespół, cechujący się szczególnym zamiłowaniem do liczb i doskonałymi umiejętnościami analitycznymi. Dzięki ich rzetelnemu planowaniu i analizie finansowej, możliwe jest skuteczne zarządzanie firmą.

Dział BHP

Działania w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ochrony przeciwpożarowej firmy JOST to najważniejsze zagadnienia obszaru. Dodatkowo pod opieką specjalistów działu BHP znajdują się zagadnienia związane z ochroną środowiska.

Dział Zapewnienia Jakości

Wszystkie procesy produkcyjne są monitorowane przez dział zapewnienia jakości. Tworzący go specjaliści czuwają nad jakością nabywanych części oraz wytwarzanych przez JOST produktów. Ich dbałość o najwyższą jakość każdego procesu stanowi gwarancję spełniania oczekiwań klientów oraz wymagań nadanych certyfikatów.

Dział Personalny

Istotnym elementem sukcesu firmy JOST jest w pełni zaangażowany zespół. Specjaliści HR odpowiadają za pozyskiwanie pracowników, wspieranie menedżerów w rozwijaniu kompetencji pracowników, dbanie o wizerunek firmy, tworzenie i prowadzenie kanałów komunikacyjnych, prowadzenie ogółu spraw kadrowo-płacowych oraz dbanie o relacje z instytucjami zewnętrznymi.

Co oferujemy?

Grupowe ubezpieczenie

na preferencyjnych warunkach

Prywatną opiekę medyczną

Pracowniczy Program Emerytalny

Kartę Rabatową Programu Lojalnościowego Nowej Pracy

Rozbudowany plan szkoleniowy

Stabilne
zatrudnienie

Imprezy firmowe
dla pracowników i ich rodzin

Samorealizację na wielu płaszczyznach

Indywidualne rozwiązania
dla szczególnych sytuacji życiowych

Dofinansowanie do świąt

i wypoczynku

Koleżeńską atmosferę w pracy

Wsparcie aktywności
hobbystycznych

I wiele innych...

Szkolenia

erste_hilfe_263x167px.png
BHP i kursy pierwszej pomocy
fuehrungskompetenz_263x167px.png
Szkolenia menedżerskie
171006_pers_kompetenzen_263x167px.png
Szkolenia dostosowane do indywidualnych potrzeb pracownika
jako1-2.jpg
Wewnętrzne szkolenia jakościowe
171006_interne_schulungen_263x167px.png
Wewnętrzne szkolenia produktowe
fach_fortbildungen_263x167px.png
Szkolenia techniczne
Softwareschulungen
Szkolenia z oprogramowania
Sprachkurse
Kursy językowe

Nasze historie...

Propozycję wzięcia udziału w rekrutacji na stanowisko Głównej Księgowej w firmie JOST otrzymałam telefonicznie, przebywając na porodówce. I choć bardzo się ucieszyłam z propozycji pracy, to w głowie pojawiła się myśl, że nic z tego nie będzie… bo przecież będę do dyspozycji dopiero za jakieś 6 miesięcy. Okazało się jednak inaczej. Dla firmy nie był to żaden problem – poczekali. Otwartość firmy i gotowość do zatrudnienia młodej mamy była dla mnie wielkim zaskoczeniem, ale i dużą radością. Do pierwszego spotkania doszło miesiąc po porodzie. Przebiegło pomyślnie, gdyż niebawem odbyło się kolejne. Do firmy przyjechałam z maleństwem w foteliku. Podczas gdy ja rozmawiałam z Zarządem i Dyrektorem zakładu, Szefowa działu personalnego opiekowała się córką w salce obok. Udało się, podjęłam współpracę. To była zupełnie nowa rola, polegająca na odłączeniu zewnętrznej firmy świadczącej usługi księgowe i zbudowaniu samodzielnego działu finansowego. Na stanowisku Głównej Księgowej mierzyłam się z poważnymi zadaniami od samego początku. Współpraca z Centralą, zatrudnianie pracowników, budowanie zasad księgowych od podstaw… mnóstwo wyzwań. Na szczęście lubię niestandardowe zadania. Wspaniałe doświadczenie i satysfakcja z efektów wykonanej pracy była bardzo budująca. Wielkim atutem Jost jest dla mnie także możliwość uczestnictwa w szkoleniach „miękkich”, kształtujących i rozwijających kompetencje menedżerskie - co poza częścią merytoryczną mojej pracy w księgowości stanowi kluczowy element i obecnie jest dla mnie źródłem tego, co nazywam ciągłym rozwojem i także, a może przede wszystkim jest źródłem niesamowitej satysfakcji. Nie wiem, kiedy w JOST minęło te 8 lat? Uważam, że atmosfera pracy i przestrzeń, którą mam w budowaniu wzajemnych relacji ze współpracownikami to rzeczy, które wyróżniają to miejsce. Różnego rodzaju benefity i elastyczne podejście do pracownika pozwalają zachować balans pomiędzy życiem zawodowym, a życiem prywatnym – co niezmiernie sobie cenię.

Anna - Kierownik działu finansowego

Pracę w JOST rozpocząłem w styczniu 2015 roku na stanowisku operatora wózka widłowego. Obsługiwałem magazyn przyjęcia towaru oraz halę produkcyjną. Nie zdążyłem się dobrze zaaklimatyzować, a już otrzymałem możliwość wzięcia udziału w nowym projekcie produkcji osi. Najpierw odbyłem szkolenie w Kassel w firmie Mercedes, chwilę później stałem się koordynatorem obszaru „PAC 4”. Więcej pracy, więcej zadań - ciągle poszerzałem swoje kwalifikacje. Półtora roku później objąłem stanowisko referenta ds. wysyłek – dalsza nauka i możliwości rozwoju zawodowego. Dziś zwiększam swoje doświadczenie jako specjalista ds. wysyłek.

Rafał - Specjalista ds. wysyłek

Pracę w Jost rozpocząłem jako spawacz na spawalni dyszli. Jako młody spawacz dopiero poznałem co to jest prawdziwe spawanie. Aby bliżej poznać rysunki i rodzaje dyszli pracowałem na endkontroli dyszli. Z czasem przeszedłem na dział przygotowania produkcji STW. Okazało się, że praca przy obsłudze robotów spawalniczych podoba mi się bardziej niż spawanie ręczne, choć mam wielki szacunek dla tego zawodu. Jako operator maszyn/spawacz pracowałem przez 5 lat. Osiągnąłem wszystko, co było możliwe na tym stanowisku. Kiedy w firmie rozpoczęto wdrażanie nowego projektu, otworzyła się furtka do mojej dalszej kariery. Od szkoleń na robotach KUKA i Instytutu spawalnictwa w Gliwicach po KUKA Augsburg i DAI w Kassel. Wkrótce objąłem stanowisko lidera spawalni automatycznej osi. Początki były trudne i różnie się układało. Pod opieką miałem 12 pracowników, w tym 2 zaufanych zmianowych (bez których nie wyobrażam sobie funkcjonowania tego działu). Po 2 latach mój zespół liczył 40 pracowników, 19 stanowisk. Dzisiaj odpowiadam za produkcję osi od spawania po montaż. W swojej pracy czuję się spełniony. Z każdym dniem uczę się czegoś nowego i zdobywam nowe doświadczenie.

Paweł - Lider produkcji

My w Jost Polska tworzymy jedną wielką rodzinę:) Pracują tu ludzie, na których zawsze można liczyć. Firma stwarza wiele możliwości integrowania się pracowników poza pracą. Organizowanie siatkarskich i piłkarskich zawodów sportowych, zawodów wędkarskich, wspieranie uczestników imprez biegowych, kolarskich to atrakcje na stałe wpisane w kalendarz JOST:)

Romek - Specjalista ds. optymalizacji procesów logistycznych

W Jost Polska pracuję od 2010 roku. I choć już trochę minęło, uważam ten czas za najlepszy okres w moim życiu zawodowym. Praca w Jost to mój osobisty rozwój w wielu dziedzinach - nawet w tematach, które nie były moją najmocniejszą stroną. To czas wielu ważnych zmian i wyzwań. To miejsce, w którym spotkałam wspaniałych ludzi - kolegów i koleżanek z ogromnym poczuciem humoru, zawsze dbających aby dzień pracy zakończyć z uśmiechem na twarzy. Doceniam to miejsce z wielu powodów. Pozytywna atmosfera, różnego rodzaju benefity oraz wspieranie lokalnej społeczności to tylko niektóre z nich:)

Karina - Specjalista ds. kadr i płac

Moja kariera w firmie Jost zaczęła się w październiku 2008 roku. Na początku pracowałem jako operator maszyn (frezarki). Z czasem miałem rozpocząć pracę na maszynie TRAUB. Jako, że hala jeszcze się budowała, tymczasowo trafiłem na świeżo uruchamianą spawalnię dyszli. Pracę z piłą, prasą i kątomierzem opanowałem bardzo szybko, co spowodowało, że zostałem na spawalni na dłużej. W 2009 roku otrzymałem funkcję zmianowego na przygotowaniu produkcji dyszli i tam zostałem na 7 lat. Nabrałem w tym miejscu bardzo dużego doświadczenia w obsłudze pras, pił, wiertarek oraz pracy z ludźmi. W 2015 roku zaproponowano mi funkcję lidera montażu siodeł i nóg podporowych. Zgodziłem się, pomimo, że praca na montażu SK i STW była dla mnie bardzo dużym wyzwaniem. Jako lider pracuję już piąty rok. I choć nauczyłem się wielu ciekawych rzeczy, codziennie uczę się czegoś nowego, a to czyni moją pracę bardzo inspirującą. Doceniam JOST również ze względu na otaczających mnie ludzi. Praca z tak fajnymi i ciekawymi ludźmi to podstawa. Mam wielki sentyment do firmy - na moich oczach i z moim udziałem powstawała. Tutaj rozwinąłem skrzydła, ciągle się rozwijam i nabieram doświadczenia.

Marcin - Lider produkcji

Do Jost trafiłam z rekomendacji znajomego - "idź tam, tam jest dobra atmosfera, fajni ludzie są..." Długo nie trzeba było mnie namawiać. Atmosfera pracy, zaraz obok możliwości rozwoju jest dla mnie najważniejszym czynnikiem wpływającym na atrakcyjność miejsca pracy. Akurat był wakat, więc się zgłosiłam. Swoją przygodę z Jost rozpoczęłam jako asystentka szefa zakładu. Szybko poznałam ludzi i dowiedziałam się jak funkcjonuje firma. Krótko po tym, zajęłam się tworzeniem działu zakupów. Dziś pełnię funkcję kierownika działu zakupów. Pracuję w Jost od 8 lat. Lubię ludzi, z którymi współpracuję, uwielbiam mój zespół i wszystkie wyzwania jakie świat stawia przed nami. Lubię wolność w rozwoju. Lubię to, że mogę "wyskoczyć" z każdym pomysłem, zawsze zostanę wysłuchana a moja inicjatywa doceniona:) Bardzo cenię zaangażowanie społeczne Josta. Regularna działalność charytatywna zainspirowała mnie do wstąpienia w szeregi lokalnego stowarzyszenia Nowosolska Paczka, gdzie poznałam wielu wspaniałych ludzi. Czego chcieć więcej? ?

Magdalena - Kierownik działu zakupów

Kiedy 3 września 2015 roku zostałem zatrudniony w firmie JOST, miałem precyzyjne plany co do mojej pracy w nowym miejscu. Przyjęty zostałem na dział przygotowania produkcji dyszli. Na moich oczach wznosił się dział automatycznego spawania, którego uruchomienie stało się kolejnym etapem mojej drogi zawodowej. Poznawałem pracę na wszystkich robotach i maszynach, zarówno spawających jak i zgrzewających, pełniąc jednocześnie funkcję zastępcy zmianowego. A kiedy poczułem, że to nie może być koniec mojego rozwoju, postanowiłem wziąć udział w rozmowach na stanowisko administracyjne w obszarze logistyki. Udało się:) Początkowo objąłem stanowisko referenta, aktualnie jestem specjalistą. Niezwykle wartościowa jest droga, którą przeszedłem. Doceniam też godziny pracy i lokalizację zakładu.

Marcin - Specjalista ds. gospodarki opakowaniami

Moja przygoda z firmą Jost Polska zaczęła się parę kilogramów wcześniej - w 2016 r. Objąłem wówczas stanowisko kontrolera dostaw. Uważam, że to był dobry start - poznawałem specyfikę firmy, wiele uczyłem się od moich kolegów. Zdobyta wiedza okazała się być bezcenna. Niebawem dostałem propozycję objęcia stanowiska technika ds. środków kontrolno-pomiarowych. Zgodziłem się i dziś wiem, że podjąłem słuszną decyzję. Mój rozwój nabrał tempa. Kolejne stanowisko - technik ds. pomiarowych - wiązało się z dalszymi szkoleniami i nowymi wyzwaniami. Lata spędzone w firmie oceniam bardzo pozytywnie. To owocny, bogaty w wiedzę i szkolenia czas, spędzony w miłej atmosferze. Dużo się dzieje i nigdy nie jest nudno.

Daniel - Technik ds. pomiarowych
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
JOST-World JOST-World JOST-Polska JOST in Time Nowa Praca Skontaktuj się z nami