Coś się kręci! Wizyta uczennic ze Spożywczaka

 

Praktyki, staże i wizyty studyjne to tylko część naszego kontaktu z uczniami z lokalnych szkół. Staramy się także, by mieli okazję poznać nas z nieco innej niż dotychczas strony. Razem z innymi firmami biorącymi udział w inicjatywie Nowa Praca - Alumetalem, Mazelem, Nowaventem i Nordem, zaprosiliśmy młodzież do udziału w pewnym projekcie. Jaki jest jego cel i co uczniowie będą musieli przygotować? 

projekt uczniowie spozywczak nowa sol jost

Nowa Praca - razem szukamy talentów

Nowa Praca to inicjatywa, w której bierzemy udział od 2017 roku. Jej głównym celem jest poszukiwanie nowych pracowników, edukowanie w tematach związanych z pracą i wspieranie lokalnej społeczności. Jedną z naszych wspólnych aktywności jest zachęcanie uczniów z lokalnych szkół do poznania firm znajdujących się w nowosolskiej strefie przemysłowej. Chętnie bierzemy udział w dniach otwartych i warsztatach; zapraszamy też młodzież do siebie - na praktyki, na wizyty studyjne, czy... do udziału w ciekawych projaktach. 

Więcej o Nowej Pracy przeczytasz na stronie → https://nowapraca.info/

Jak widzi nas młodzież? 

To pytanie zadajemy sobie coraz częściej - w końcu przyszedł czas, by poszukać na nie odpowiedzi. Postanowiliśmy dowiedzieć się tego u samego źródła! Zaprosiliśmy uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Nowej Soli do projektu, którego celem jest stworzenie wideo pokazującego JOST od środka. Pierwszym etapem całego projektu był podział uczniów na grupy i spotkanie z agencją marketingową Reprezentuj.com - reklama i wydarzenia z Zielonej Góry. Podczas warsztatów uczestnicy konkursu mieli okazję poznać techniczne aspekty i dobre praktyki związane z nagrywaniem wideo. A później... czas na poznanie JOST z każdej strony 😉. 

Co może zaskoczyć w JOST? 

Pierwsza wizyta uczennic, które wybrały JOST jako główny temat swojego filmu już za nami. Dziewczyny miały niełatwe zadanie - w kilka godzin musiały zorientować się, jak funkcjonujemy, w jakich obszarach działamy i na jaką skalę funkcjonujemy na co dzień. Pierwsze spotkanie z naszym zakładem trwało kilka godzin, podczas których odwiedziliśmy prawie każdy zakątek naszej nowosolskiej fabryki. Przewodnikiem uczestniczek projektu był Jarek, nasz wieloletni pracownik i doświadczony narzędziowiec z działu obróbki mechanicznej. 

 jost nowa sol nowa praca spozywczak

Całą wycieczkę zaczęliśmy od rozmowy o tym, kiedy JOST pojawił się w Nowej Soli, co produkujemy i dlaczego szczególnie ważna jest dla nas jakość naszych produków oraz spełnianie wytycznych. Po teorii czas na praktykę - ubranie obuwia ochronnego i wyjście na halę. Jarek przedstawił dziewczynom całą ścieżkę, którą przechodzą produkty powstające w naszym zakładzie - od przyjęcia towaru, przez obróbkę mechaniczną, montaż i wysyłkę do klientów. 

uczniowie zespolu szkol ponadgimnazjalnych nr 4 nowa sol jost

Dziewczyny nie czekały na kolejną wizytę - mają już swój pomysł na wideo, który zaczęły realizować od samego początku. Przed nami kolejne spotkanie i szansa na dopracowanie materiałów, zdobycie nowych informacji oraz poznanie kolejnych osób. Co z tego wyjdzie? Wyniki konkursu i możliwość obejrzenia wideo o JOST oczami młodzieży już w czerwcu! 

uczniowie zespolu szkol ponadgimnazjalnych nr 4 nowa sol jost projekt nowa praca