Co musisz wiedzieć o pracy w JOST Polska?

1. W jakim systemie zmianowym pracuje produkcja?

Pracownicy produkcji pracują w systemie trzyzmianowym. Poszczególne zmiany trwają:

I zmiana – 6:00 – 14:00,
II zmiana – 14:00 – 22:00,
III zmiana – 22:00 – 6:00.

W części obszarów tydzień pracy rozpoczyna się w niedzielę od 22.00.

Co słychać w JOST Polska?

W jakich obszarach możesz pracować w JOST?

W JOST najważniejsze są relacje międzyludzkie. Szczególną rolę w ich budowaniu odgrywają projekty wymagające pełnego zaangażowania oraz ścisłej współpracy pracowników z wielu obszarów. Budowanie pozytywnych relacji powoduje, że wykonywana praca staje się przyjemna, nie nudzi się a jej rezultaty stanowią podstawę rozwoju przedsiębiorstwa oraz sukcesu zawodowego pracowników.

Centrum Zamówień

Centrum Zamówień JOST tworzą planiści materiałowi (dysponenci) oraz planiści produkcji. Zespół ściśle ze sobą współpracujących specjalistów zapewniających ciągłość produkcji poprzez terminowe realizowanie dostaw komponentów i materiałów do produkcji, dbających jednocześnie o dobre relacje z dostawcami i klientami firmy JOST.

Dział Technicznego Planowania

Innowacyjne produkty spełniające potrzeby klientów są siłą napędową firmy JOST. Nasze procesy produkcyjne i stanowiska pracy zmieniają się. Oprócz zapewnienia wsparcia technicznego dla produkcji, nasz zespół inżynierów pracuje nad optymalizacją procesów oraz doskonaleniem narzędzi produkcyjnych w dedykowanych zespołach, ściśle współpracując z innymi działami.

Produkcja

Produkcja JOST opiera się na wysokiej jakości artykułach, które gwarantują powstanie niezawodnego i bezpiecznego zarazem produktu końcowego. W procesie produkcyjnym uczestniczą pracownicy wielu specjalizacji, tj. operatorzy maszyn, monterzy, lakiernicy, spawacze, pracownicy obróbki powierzchniowej i mechanicznej.

Sprzedaż

Nawet wysokiej jakości produkty wymagają prezentacji na rynku oraz dystrybucji. Trzeba znać i zaspokajać potrzeby lokalnego rynku. Dział sprzedaży opiekuje się klientami na całym świecie oraz dba o odpowiednią prezentację naszych produktów.

Dział Zakupów

Aby sprzedawać produkty w atrakcyjnych cenach, niezbędne jest nabywanie wszelkich surowców, materiałów pomocniczych i eksploatacyjnych w możliwie niskich cenach, uwzględniając przy tym ich wysoką jakość. To jedno z kluczowych zadań kolegów z działu zakupów, którzy zapewniając dostępność materiałów, stanowią istotną część łańcucha wartości w firmie.

Logistyka

Do sukcesu firmy JOST w dużej mierze przyczyniają się pracownicy logistyki. Operatorzy wózków widłowych dbają o sprawne przyjęcie i przepływ towarów pomiędzy obszarami produkcyjnymi. Pracownicy obszaru wysyłek przygotowują i kontrolują towar kierowany do klienta. Wysoka jakość wykonywanej pracy oraz dbałość o terminową realizację zamówień są gwarantem satysfakcji klientów JOST.

IT

Postępująca cyfryzacja zauważalnie wpływa na naszą codzienną pracę. Nowe technologie ułatwiają pracę i umożliwiają – dzięki systemom ERP – zabezpieczanie i rozwój procesów biznesowych. Tymi systemami opiekują się nasi najlepsi specjaliści IT.

Dział Utrzymania Ruchu

Pracownicy działu utrzymania ruchu odpowiadają za podtrzymywanie ciągłości procesu produkcyjnego w JOST. Zespół wykwalifikowanych specjalistów podejmuje wszelkie niezbędne działania, związane z zapewnianiem pełnej sprawności maszyn - ich uruchamianiem, konserwacją oraz naprawą.

Finanse & Controlling

Pracownicy działu finansowego oraz controllingu tworzą nierozerwalny zespół, cechujący się szczególnym zamiłowaniem do liczb i doskonałymi umiejętnościami analitycznymi. Dzięki ich rzetelnemu planowaniu i analizie finansowej, możliwe jest skuteczne zarządzanie firmą.

Dział BHP

Działania w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ochrony przeciwpożarowej firmy JOST to najważniejsze zagadnienia obszaru. Dodatkowo pod opieką specjalistów działu BHP znajdują się zagadnienia związane z ochroną środowiska.

Dział Zapewnienia Jakości

Wszystkie procesy produkcyjne są monitorowane przez dział zapewnienia jakości. Tworzący go specjaliści czuwają nad jakością nabywanych części oraz wytwarzanych przez JOST produktów. Ich dbałość o najwyższą jakość każdego procesu stanowi gwarancję spełniania oczekiwań klientów oraz wymagań nadanych certyfikatów.

Dział Personalny

Istotnym elementem sukcesu firmy JOST jest w pełni zaangażowany zespół. Specjaliści HR odpowiadają za pozyskiwanie pracowników, wspieranie menedżerów w rozwijaniu kompetencji pracowników, dbanie o wizerunek firmy, tworzenie i prowadzenie kanałów komunikacyjnych, prowadzenie ogółu spraw kadrowo-płacowych oraz dbanie o relacje z instytucjami zewnętrznymi.

Apply now

Zatrudniamy!

Niezależnie od tego czy jesteś uczniem, studentem, referentem czy specjalistą – dołączając do zespołu JOST Polska staniesz się filarem naszego przedsiębiorstwa. Razem będziemy realizować wiele ciekawych zadań oraz współtworzyć różne projekty rozwojowe. Szukasz miejsca, w którym możesz rozwinąć swoje umiejętności? Czekamy na Twoje zgłoszenie za pośrednictwem naszego portalu internetowego.

Aplikuj teraz!

Newsletter

Odezwij się do nas!

Zawsze aktualne oferty pracy znajdziesz na naszej stronie internetowej, profilu na Facebooku oraz platformie informacyjnej Nowa Praca. Skontaktuj się z nami w najwygodniejszy dla Ciebie sposób:

JOST Polska

Facebook

Nowa Praca