Wolny czas spędzamy aktywnie!

JOST to prawdziwa kopalnia sportowych zapaleńców, których chętnie wspieramy w pasjach i tworzymy okazje, by jak najczęściej spędzali swój czas aktywnie. W tym roku kilka sportowych wyzwań już za nami - teraz czekają kolejne! Zobacz, jak rozwijamy swoje zainteresowania i dołącz do nas! 

Kto może, ten kręci kilometry - Rowerowa Stolica Polski

Rowerowa zajawka w JOST trwa! Od kilku lat regularnie bierzemy udział w Rowerowej Stolicy Polski - rywalizacji, w której uczestnicy zliczają w aplikacji przejechane kilometry i przekazują je na rzecz wybranego miasta lub gminy. Zwykle łączymy ducha walki i zamiłowanie do aktywności fizycznej z celem charytatywnym. Po przejechaniu 10 tysięcy kilometrów przez uczestników konkursu z ramienia JOST, przekazujemy środki finansowe dla dzieci naszych pracowników – podopiecznych fundacji wspierających chorych i niepełnosprawnych. Pobierz aplikację Aktywne Miasta, znajdź grupę JOST i kręć z nami! 

Do tej pory udział w wyzwaniu brało około 70 rowerzystów - pracowników JOST, członków ich rodzin oraz sympatyków naszej firmy. Można kręcić kilometry po pracy i... w drodze do pracy 😉. Członkom zespołu JOST oferujemy bezpieczną przystań dla ich rowerów - w wyznaczonych miejscach na terenie firmy znajdują się specjalne wiaty, gdzie można przypiąć swój rower i zupełnie nie martwić się o jego bezpieczeństwo. To jak, jeździsz z nami? 

 

Biegać każdy może (spróbować 😉)

Biegać Każdy Może to tytuł wyzwania biegowego, które funkcjonuje w naszej firmie już od kilku lat! Razem z firmami zrzeszonymi w inicjatywie Nowa Praca znaleźliśmy sposób, by zachęcać naszych pracowników do spędzania czasu aktywnie! Wyzwanie polega na przebiegnięciu min. 5 km w tygodniu. Dozwolone są marszobiegi, spacery, wypady na rolki, deskorolki, hulajnogi – każdy, niezależnie od swojego tempa i formy aktywności, jest mile widziany! Jej celem jest nie tylko rozruszanie się na wiosnę, ale także pomoc charytatywna w wybranej przez pracowników zbiórce.

Każdy z uczestników wpłaca wpisowe u koordynatora naszej akcji, a my dorzucamy drugie tyle od firmy. W tym roku zbieramy na panią Wioletę, nowosolankę, która uległa wypadkowi i potrzebuje pomocy w rehabilitacji. Zachęcamy do udziału w wyzwaniu - dobra zabawa, dużo aktywności fizycznej i pomoc innym to najlepsze argumenty! Wystarczy pobrać aplikację STRAVA i znaleźć naszą grupę "Nowa Praca". Do wydarzenia zapraszamy też osoby spoza inicjatywy - w tym przypadku wpisowe można wpłacać bezpośrednio na zbiórkę internetową z dopiskiem "wyzwanie biegowe Nowa Praca". 

Oprócz corocznego wyzwania biegowego, nasi pracownicy biorą udział w lokalnych inicjatywach - najczęściej w kalendarzu imprez znajduje się nowosolski Biego do Pustego Grobu czy uLTRAmIASTECZKO.

 

 

W zespole siła! 

Pracy w zespole uczymy się nie tylko podczas wykonywania swoich codziennych obowiązków, ale także po godzinach. 😉 Raz w tygodniu pasjonaci sportów zespołowych spotykają się na hali, by pograć w siatkówkę - rekreacyjnie i bez "spiny", ale z pełnym zaangażowaniem!Od czasu do czasu organizujemy też mecze z zaprzyjaźnionymi drużynami firm ze strefy - walka jest zwykle wyrównana i walczymy do ostatniego punktu! W okresie letnim można nas spotkać na plażówce - korzystamy ze słońca i ciepłych dni.  

 

Aktywny JOST

Każdy z naszych pracowników ma dostęp do karty Multisport uprawniającej do korzystania z obiektów sportowych w całej Polsce. Kto woli spędzać czas na siłowni czy basenie, może robić to jeszcze łatwiej. 😉

Sportowe motywacje? Każdy ma swoje - jedni dbają o kondycję, inni szukają sposobu na zagospodarowanie wolnego czasu. Dla nas najlepsze w tym wszystkim jest to, że możemy spędzać czas razem, dzielić się ze sobą wynikami, nowymi trasami biegowymi, motywować się i przede wszystkim - dobrze się bawić. A jeśli możemy robić przy tym trochę dobrego - wchodzimy w to całkowicie!