Smaczny benefit w JOST. Witamy SmartLunch.

Lista porządanych przez pracowników benefitów zmienia się z roku na rok. Często zależy ona od zawirowań gospodarczych w kraju czy sytuacji na świecie. Jest jednak jeden benefit, który pojawiał się w rozmowach pracowników JOST od dłuższego czasu - dofinansowanie do posiłków. Postanowiliśmy nie zwlekać dłużej i podjęliśmy współpracę z firmą SmartLunch. 

SmartLunch 

SmartLunch to platforma służąca do zamawiania posiłków z dofinansowaniem od pracodawcy. Jej użytkownicy mogą zamawiać swoje jedzenie od kilku lokalnych restauratorów przy pomocy aplikacji mobilnej, strony internetowej lub specjalnego SmartBoxu dostępnego na terenie zakładu pracy. Zamówienia będą dostarczane na naszą zakładową stołówkę w czasie wyznaczonych przerw. Każdy z posiłków jest podpisany, tak by trafił do odpowiedniej osoby. 

JOST oferuje swoim pracownikom dofinansowanie do posiłku codziennie od poniedziałku do piątku. W oferowanej przez nas kwocie dostępnych będzie kilka pozycji, tak by każdy mógł skorzystać z benefitu bez konieczności dopłacania do zamawianego posiłku.

Zaczynamy od 1 sierpnia! 

Możliwość zamawiania jedzenia rusza już 1 sierpnia 2023 roku. Kilka dni wcześniej będziemy przygotowywać się do startu razem z przedstawicielem SmartLunch. Na naszej stołówce pojawi się specjalny SmartBox, czyli automat do zamwiania posiłków. Oprócz tego, każdy będzie mógł skorzystać z pomocy przedstawiciela firmy w logowaniu do aplikacji i poruszaniu się po platformie. 

By dołączyć do programu już od samego początku, należy wypełnić deklarację przystąpienia i złożyć ją w dziale HR do 21 lipca. W ciągu pierwszego tygodnia swoją chęć przystąpienia do SmartLunch zadeklarowało 55% firmy! 

Jak ważne są posiłki dla pracowników?

Nawyki żywieniowe pracowników zmieniły się na przestrzeni lat. Gotujemy rzadziej, częściej sięgamy po mniej wartościowe przekąski. Według raportu "Żywieniowe nawyki pracujących Polaków 2022" aż 49% ankietowanych twierdzi, że podczas pracy łatwiej sięgnąć im po niezdrową przekąskę, np. ciasto albo baton. Z czego to wynika? 46% ankietowanych skarży się, że ma za mało czasu i za dużo obowiązków i właśnie z tego powodu dokonują złych wyborów żywieniowych.

Jak pracownicy chcieliby jeść? Przytoczony raport pokazuje, że 79% pracowników wśród swoich wymagań wymienia urozmaicenie i różnorodność posiłków, a 73% zależy na tym, żeby jedzenie było w przystępnej cenie. Benefit SmartLunch spełnia oba wymagania. 

Zalety nowego benefitu

SmartLunch jest świetnym rozwiązaniem dla praktycznie wszystkich grup pracowników. Dzięki możliwośći zamawiania jedzenia każdy ma szansę na spożywanie regularnych, zbilansowanych posiłków podczas pracy. Dodatkowym atutem jest czas wolny, który wcześniej traciliśmy na przygotowywanie pożywienia.

Inne zalety rozwiązania:

 • Łatwe zamawianie – pracownik może zamawiać posiłki z dnia na dzień, lub od razu zaplanować cały tydzień. Wystarczy kilka kliknięć i mamy wybrane ulubione obiady.
  Integracja – wszystkie posiłki dowożone będą na naszą zakładową stołówkę – mamy nadzieję, że dzięki temu więcej osób będzie spędzać tam razem swoje przerwy.
  Różnorodne menu – do dyspozycji naszych pracowników będzie aż pięciu lokalnych restauratorów!
  Regularne odżywianie – mamy nadzieję, że dzięki regularnym posiłkom, samopoczucie naszych pracowników będzie lepsze.
  Wpływ na jakość posiłku – każdy użytkownik może oceniać i komentować zamawiane dania, dzięki czemu restauratorzy udoskonalają swoje menu.
  Proste rozliczenie – w zależności od kwoty zamówionego posiłku, pracownik nie dopłaca do zamówienia lub dopłaca do niego wybierając jako sposób płatności potrącenie z pensji lub wpłaty na wirtualną skarbonkę.