Oś numer 250 000 zjechała z naszej linii produkcyjnej

Osie w JOST Polska

W styczniu 2015 r. JOST przejął Mercedes-Benz TrailerAxleSystems, stając się jednym z najważniejszych producentów osi przyczep w Europie. Fuzja dała liczne korzyści naszym klientom, z których jedną jest niezawodne i szybkie dostarczanie oryginalnych części zamiennych za pośrednictwem sieci sprzedaży JOST. Dostarczamy oryginalne części zamienne jako producent systemów osi przyczep w sprawdzonej jakości serii. To, na co zawracamy uwagę naszym klientom to fakt, że tylko oryginalne części zamienne JOST gwarantują bezpieczeństwo, wydajność i trwałość osi. JOST Polska jest istotnym dostawcą w sieci sprzedażowej całego świata - to właśnie tutaj osi powstają i z Nowej Soli wyruszają w dalszą drogę. Właśnie odnieśliśmy sukces, którym warto się pochwalić.

osie jost polska

Oś numer 250 000

Ostatnie miesiące w naszej firmie to czas jubileuszy. Po kilku personalnych rocznicach przyszedł czas na coś zupełnie innego - z linii Rennerband od momentu jej uruchomienia w Nowej Soli zjechała oś numer 250 000!

250 tysiecy osi jost

Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was kilka ciekawych informacji:

◾ Linia Rennerband - uruchomiona została po raz pierwszy w zakładzie Daimler Kassel w 1996 roku. Nazwa powstała z dwóch członów "Renner" od czasownika pędzić, gnać oraz "Band" czyli taśma (produkcyjna).
Istnieje również drugie oznaczenie skrótem TAS pochodzącym od Trailer Achsen Systeme czyli System osi do naczep.
◾ Wygooglowano, że nie jest to jej pierwszy tego typu jubileusz. Otóż w listopadzie 2011 roku z linii montażowej w niemieckim zakładzie zjechała oś nr 500 000. Jako, że w 2015 roku zdecydowano o przeniesieniu linii, po krótkich obliczeniach można szybko oszacować, że za około 3 lata dane nam będzie montować milionową oś.
◾ Jubileusz linii Rennerband zbiegł się w czasie z odejściem na emeryturę jej dwóch pionierów, czyli Juergena Kubika i Norberta Rehbeina.
◾ W nowym roku 2024 osie opuszczające naszą fabrykę będą znakowane jedynie logiem JOST - z dekielka piasty zniknie zapis "Engineered by Mercedes Benz".
◾ Za produkcję osi w JOST Polska odpowiada ponad 30 pracowników - są to obszary spawania, montażu, a także przygotowania produkcji, praca technologa i osób odpowiedzialnych za wysyłkę.
 
Autorem ciekawostek jest nasz kolega - technolog Waldemar, który na co dzień czuwa nad przebiegiem procesów związanych z osiami. Warto wspomnieć, że nie była to jedyna okazja do świętowania tego dnia - Waldek otrzymał także nagrodę za swoje pięciolecie w JOST  Dobrze mieć Cię w zespole!
 
waldemar osie jost