Sportowe wyzwania 2023: podsumowanie

Wiosna i początek lata zawsze upływają nam pod znakiem wyzwań sportowych. W tym roku po raz kolejny postanowiliśmy wziąć udział w akcji Rowerowa Stolica Polski i Biegać każdy może. Jak wypadli nasi pracownicy? 

Kręciliśmy kilometry dla gminy Otyń

Zapalonych rowerzystów w JOST nie brakuje! Przez trzy lata kręciliśmy dla Nowej Soli, a w tym roku swoimi kilometrami pomagaliśmy gminie Otyń. Do grupy "JOST dla Otynia" dołączyło 38 uczestników, wśród których znaleźli się nasi pracownicy, członkowie ich rodzin i bliscy znajomi. Wspólnymi siłami udało nam się przejechać 15 358 km! Tegoroczne wyzwanie było wyjątkowe - rekordy bili rodzice naszych pracowników! Pierwsze dwa miejsca w naszej grupie zajęła pani Barbara oraz pan Witold - małżeństwo, które łącznie pokonało 4557,6 km! Oznacza to, że dziennie pokonywali prawie 80 km. 

Tradycyjnie postanowiliśmy połączyć naszą sportową aktywność z działalnością charytatywną. Postanowiliśmy, że jeśli uda nam się wspólnie wykręcić minimum 10 000 km, przekażemy środki finansowe na pomoc dzieciom naszych pracowników, które są pod opieką fundacji i zbierają fundusze na walkę z chorobą lub rehabilitację. Udało się, za co dziękujemy wszystkim rowerzystom! 


Więcej o naszych aktywnościach sportowych przeczytasz tutaj: Wolny czas spędzamy aktywnie!


Nasz wysiłek został doceniony

Gmina Otyń wygrała w rywalizacji gmin w ramach Rowerowe Stolicy Polski. W związku z tym postanowiono lokalnie świętować sukces i podziękować zaangażowanym rowerzystom. 14 lipca w Gminnym Centrum Kultury w Otyniu wręczono nagrody najaktywniejszym uczestnikom wyzwania. Możemy się pochwalić zarówno indywidualnymi, jak i zespołowymi sukcesami. Pani Barbara zajęła trzecie miejsce w ogólnej kwalifikacji kobiet w ramach kręcenia dla Otynia. Grupa JOST dla Otynia zajęła pierwsze miejsce wśród najaktywniejszych grup firmowych. 

Wszystkim rowerzystom gratulujemy zaangażowania i sportowej pasji, a także dziękujemy za wspólną jazdę! Do usłyszenia za rok! 

Kilometry nie tylko na rowerze! 

Nie ograniczamy się do jednej dyscypliny! Równolegle do Rowerowej Stolicy Polski trwało wyzwanie biegowe zorganizowane przez firmy zrzeszone w inicjatywie Nowa Praca. Tak, jak w poprzednich latach, celem wyzwania było zachęcenie naszych pracowników i ich bliskich do podjęcia aktywności fizycznej. Wyzwanie Biegać Każdy Może polega na zarejestrowaniu w aplikacji minimum pięciu kilometrów w ciągu jednego tygodnia. W tym roku postanowiliśmy, że oprócz biegania dopuszczamy także spacery, nordic walking czy jazdę na rolkach. 

Podobnie jak w przypadku Rowerowej Stolicy Polski, akcja biegowa również wiąże się z akcją charytatywną. Każdy z uczestników wpłacił drobne wpisowe, które firmy Nowej Pracy podwoją i przekażą na zbiórkę dla pani Wioletty - nowosolanki, która uległa wypadkowi komunikacyjnemu i zbiera środki na rehabilitację. 

Absolutną rekordzistką wyzwania biegowego Nowej Pracy okazała się nasza koleżanka Ilona, która w ciągu 9 tygodni pokonała 558 kilometrów! Skąd ta pasja do biegania? Przeczytaj wywiad z Iloną: Aktywni nie tylko w pracy – wywiad z Iloną z JOST

Łącznie wszyscy uczestnicy wyzwania przebiegli 3821 kilometrów. Dziękujemy za dobrą zabawę i gratulujemy wyników!